Varázsjogar - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Varázsjogar

Szitakötő

„Varázsjogar" az iskolában

2015. október 16-án iskolánk helyet adott a Szitakötő program Varázsjogar képzésének, melyet az idei évben is Victor András, a folyóirat egyik írója vezetett.
A negyedik, ötödik és hatodik évfolyamos tanulók (22 fő), a szülők (6 fő), az iskola és a meghívott pedagógusok (9 fő), civil ( 2 fő) és középiskolai segítők (3 fő) 42-en, hat csapatot alkotva játszották és beszélgették végig a 90 perces foglalkozást.
A feladatokat mindenki teljes odaadással végezte, hiszen a jogok, mint a téma is előre jelezte, nagyon nagy érdeklődést váltott ki felnőttből és gyerekből egyaránt.  Az egymás meghallgatására, a mások megismerésére, a saját magunk hibáinak, erősségeinek a kimondása egy jó hangulatú, ugyanakkor tanulságos délutánt hozott el számunkra.
A gyerekek a foglalkozás végén egy kis csokoládét, míg a meghívott vendégek egy kis frissítőt és ha nem is hamuban sült, de pogácsát vehettek magukhoz a jól megérdemelt „munka” jutalmául.

program a Norvég Civil Támogatási Alap segítségével valósult meg.
A szülők és gyerekek is azóta is kérdezik, mikor lesz a következő….remélhetőleg folyamatosan a következő években is.

Somoskőiné Véninger Éva

Képek a képzésről: