Szitakötő - Bázisiskola - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Szitakötő - Bázisiskola

Szitakötő

Lehetsz te is szitakötő!

A közhasznú Liget Műhely Alapítvány 2008 óta jelenteti meg irodalmi és ökológiai folyóiratát, a Szitakötőt.
Iskolánk az elsők között csatlakozott az újság oktatási programjához, amelynek keretében ingyen juthatunk a negyedévente megjelenő újság példányaihoz. A pályázat nyújtotta lehetőségek számunkra fontosak, hiszen nagyon sok kiegészítő, figyelemfelkeltő cikk gondoskodik arról, hogy mindenki szívesen forgassa a folyóiratot. Ezeket természetesen az intézmény minden tanulója és tanára kedvére olvasgathatja, mivel a példányok könyvtári állományba kerülnek. A régebbi számokat is megtalálhatjuk az iskola könyvtárában a pedagógusok által megalkotott feladatsorokkal, rejtvényekkel együtt.
Egy olyan újság birtokába jutunk, amely a művészeti és a környezeti nevelés módszereinek alkalmazásával magas színvonalú művelődési és szórakozási lehetőséget nyújt, és minden szaktanár talál benne a tárgyához kapcsolódó, hasznosítható,az órát színesítő cikkeket..
Természetismeret órán megismerhetjük veszélyeztetett természeti értékeinket; magyar órán a kortárs irodalmi művek és az ismeretterjesztő cikkek gazdag tárházát jelentik a műelemzésnek, szövegértésnek; a színes fotó és reprodukcióanyag rajzórán finomítja a tanulók látásmódját.
Tanulóink örömmel várják az új szám megjelenését, igénylik a Szitakötő által kínált kreatív, sokszínű ötleteket. Szakkör formájában mindenki bekapcsolódhat a feldolgozásba, részt vehet új feladatok kipróbálásában, megalkotásában.

A gyermekek számára kiírt pályázatokra pedig küldhetik saját megvalósítási terveiket.
Ebben a tanévben már negyedik éve tartanak a szerkesztők az iskola tanulói, szülei, tanárai és az érdeklődők számára továbbképzéseket. Erre a tanulóink nagyon szívesen jönnek, hiszen egy közös játék keretében olyan emlékezetes feladatokat is megoldanak, melyre a mindennapokban kevés lehetőség van.
A 2015/2016-os tanévben iskolánk elnyerte a SZITAKÖTŐ BÁZISISKOLA címet, melyet az iskola pedagógusai közül a felső tagozaton Bíró Szilvia, az alsó tagozaton pedig Somoskőiné Véninger Éva évek óta tartó folyamatos közösségalakító munkájának köszönhetjük.

Az általuk készített feladatok megtekinthetők és letölthetők a www.szitakoto.com oldalról.

Fotók: