Szeptember - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Hírmondó 2015/2016

Iskolai hírmondó - Szeptember

Tanévnyitó

2015. szeptember 1-jén új tanév kezdődött.

A leendő kisdiákok ünneplőbe felöltözve jöttek az iskolába és kíváncsian hallgatták végig a 2. osztályos tanulók tanévnyitó műsorát.
Ezt követően a tantermükben ajándékok várták őket.

A délelőtt folyamán az új diákok megismerkedhettek egymással és nevelőikkel, majd körbejárták az iskolát.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Sikeres szereplés a XI. Kincskereső játékon

2015.09.18-án került megrendezésre a XI. Kincskereső játék az Évnyitó Fesztivál keretén belül.
A SÁIK Petőfi Sándor Tagiskoláját a 7. évfolyamos lányok és fiúk képviselték.

A csapat tagjai voltak:

Balogh Vince Dávid
csapatvezető
Rátóti Vivien
csapatvezető-helyettes
Károlyi Nikoletta
Oláh Anasztázia
Horváth Kevin
Csömör Patrik

Rövid megnyitó és eligazítás után egy térképet kapott a csapat 21 megjelölt ponttal, valamint 21 rövid mondattal, melyek nem voltak összepárosítva. Feladat az volt, hogy minél több pontot felkeresve ügyességi feladatokat kellett megoldani és az előre megadott mondatokat párosítani, valamint információkat, adatokat gyűjteni a térképen elhelyezett pontokról. Erre két óra volt adva. Kiemelték a szervezők, hogy a késést a bírálók büntetni fogják.

Egy-két érdekesebb feladat röviden:

A csapat két tagja kapott egy doboz gyufát, és el kellett cserélni minél értékesebbre.
Almából minél magasabb tornyot kellett építeni.
Egy ténylegesen elveszett kiscica gazdájának telefonszámát kellett a térkép segítségével megkeresni.
Az egyik térképen jelzett ponton pedig elsősegélyt kellett adni, amit vöröskeresztesek ellenőriztek.

Két órán át kóborolt a csapat a térképpel és mondatokkal a kezükben, a pontok kb. 2/3-t megtalálva és ott a feladatokat több-kevesebb sikerrel megoldva. Néhány pontra el sem jutott, de volt olyan hely, ahol nem találták meg a keresett információt.
A hosszú séta és meleg miatt a csapat kitikkadva és késve adta le a menetlevelét csak azért, hogy egy feladatot tudjon még teljesíteni növelve a gyűjtött pontok számát.

Az eredményhirdetésre fél órát vártunk, de megérte, mert az általános iskolák között az első helyet sikerült megszerezni.
A díjátadáson a csapat nevében Dávid és Kevin vehette át az értékes díjakat: oklevél és kupa, torta, hulahoppkarika és egy ajándékdoboz,
valamint kezet foghatott Dóra Ottó polgármesterrel.

A torta, melyért keményen megdolgozott a csapat, hétfőn került elfogyasztásra, és ekkor bontották ki az ajándékdobozt is, melyből egy focilabda, röplabda és két ugrókötél került elő a csapattagok nagy örömére.
A megszerzett nyeremények a Petőfi Sándor Tagiskola 7. évfolyamának használatába kerültek. Az ízletes torta hamar elfogyott.

Iskolánk falai között került megrendezésre
2015. szeptember 18-án a
2. Egészség Nap és a 3. Közösségi Nap.
Jeles eseményként vehettük birtokba a két rendezvény kínálta programokat.
A 2. Egészség Nap alkalmából megrendezett eseményen, több lehetőségünk is nyílt arra, hogy szűrővizsgálatok keretében információt kapjunk testünk jelenlegi állapotáról. Tanulóink különböző sport tevékenységen és jóga gyakorlaton vettek részt.
A 3. Közösségi Nap alkalmából szintén az egészséges életmód keretében zajlott foglalkozásokon tehettünk látogatást. Ilyenek voltak a szexuális felvilágosítás illetve a drog prevenciós előadás. Alsó tagozatos tanulóink filmvetítésen, kézműves foglalkozáson és báb előadáson mélyíthették tudásukat, mutathatták meg kézügyességüket és zárásként egy bábelőadást tekintettek meg.
Nagyon jól éreztük magunkat és köszönjük a résztvevőknek, szervezőknek ezt a csodálatos délut
ánt!

PÁLYAVÁLASZTÁS ELŐTT

2015. szeptember 23-án a 8. a osztályos tanulók az Nógrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara jóvoltából üzemlátogatáson vehettek részt.
Bepillantást nyertek a Wamsler Rt.-közismert nevén tűzhelygyár-szorgos mindennapjaiba.
Bizony, nincs könnyű dolga annak, aki a hulladék vasat válogatja, az olvasztást felügyeli.
A hegesztés munkafolyamata minden fiút lenyűgözött, de a lányok is érdeklődve figyelték a targoncások manőverezését.
A kazári varroda nyugat-európai színvonalú gépei szintén nagy tetszést arattak. A lányok lelkesen válogattak a szebbnél szebb textíliák között.
Következő állomásunk a „Keri” tankonyhája lesz, ahol a szakácsok, cukrászok munkájával ismerkednek meg a diákok.

Elismerések a Dornyay Béla Múzemtól

A Dornyay Béla Múzeum Múzeumpedagógiai tanévnyitója 2015. szemtember 29-én lezajlott.
Tájékoztatást kaptak a pedagógusok, diákok és minden résztvevő az elmúlt év programjairól,
valamint az Őszi Fesztivál programsorozat leendő eseményeiről.
Gratulálunk minden díjazottnak.
Mackóvár Központi Óvoda, Mesekert Tagóvoda, Nyitnikék Tagóvoda, Pitypang Tagóvoda, Gagarin Tagiskola, Kodály Zoltán Tagiskola, Petőfi Sándor Tagiskola, Bolyai János Gimnázium, Madách Imre Gimnázium. Valamint gratulálunk Bíró Szilviának, Kele Szabó Ágnesnek, Koósné Czene Katalinnak, Gedeon Hajnalkának és Majláth Gizellának.

Továbbra is várunk mindenkit szeretettel a Dornyay Béla Múzeum kiállításain és programjain.