Olvasni jó - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Olvasni jó

Petőfi tehetségei

Olvasni jó!

Az olvasás megszerettetése, olvasóvá nevelés nagy kihívás az interneten felnövő gyerekek körében. A mai gyerekek jobban értenek a digitális eszközök használatához, mint az olvasáshoz. Tapasztaljuk, hogy a hétköznapokból eltűnik az élményszerű olvasás!
Mindannyian tudjuk az olvasás hasznát: a szókincsbővítésen túl a jó élmény, érzés átélése, a harmonikus személyiség fejlődése, s nem utolsó sorban a könyv a tudás „forrása”, ami alapja sikeres életnek.
Érezzük, a megszokott, régebbi módszerek már nem igazán eredményesek, a változtatás nagyon időszerű!
A Meseutca Alapítvány által meghirdetett Betűfaló programra 2014 tavaszán örömmel jelentkeztünk, melynek megismerésére intézményünket választották ki a tankerületből. A Betűfaló program célja, hogy az általános iskolák alsó és felső tagozatos gyerekeknek megmutassa és velük megszerettesse a kortárs magyar gyerekirodalmat.