Október - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Október

Hírmondó 2016/2017

Iskolai hírmondó - Október

„Petőfi, Petőfi: te vagy a vezérünk,
Sötét éjszakában ragyogó reményünk.”

2016. október 13-án iskolánk vendége volt Nagy Lajosné Bereczki Mária.
A már nyugdíjas, de még mindig aktív pedagógus legújabb könyvét mutatta be az érdeklődő diákoknak.
A Lombos fák és csemetéik (Petőfi Sándor és családja) célzott közönsége a fiatalság.

Marika néni vallja, hogy ennek a korosztálynak is lehet írni úgy, hogy az figyelemfelkeltő és érdekes legyen.
A rendhagyó irodalomórán elhangzott néhány részlet ezt alátámasztotta.
Az iskolai könyvtár névadónk életrajzának tanulmányozásához kiváló anyaggal gazdagodott; forgatását ajánljuk minden érdeklődőnek.

-----------------------------------------------------------------------------------------

MEGEMLÉKEZÉS OKTÓBER 23-RA

Egy forradalom, egy kivételes történelmi pillanat. Tizenkét nap, amely megrengette a világot.
Hogy mi történt? Egy nép azt mondta: „Elég volt!”
Ez az ünnep magába sűríti mindazt, amit a magyarság kívánt, amit magának követelt.

Az ünnep jelkép és tanítás. Jelképe a hősiességnek, tanítás a nemzeti egységről.
Olyan eseménysorozatot idéztünk föl-líra, próza, dal, korabeli képek segítségével-, amely annyiféle, ahányféleképpen az emberek megélték.
A mi tanulóinknak ez volt az üzenete…

2016. október 23-án megrendezett emlékfutás képekben és a csapat, akik
III. helyezést értek el csapatban a kisiskolák versenyében.

Az eredményhirdetés képekben