Október - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

„Őszi napnak mosolygása,
Őszi rózsa hervadása,
Őszi szélnek bús keserve
Egy-egy könny a szentelt helyre,
Hol megváltott - hősi áron -
Becsületet, dicsőséget
Az aradi tizenhárom.”

Iskolánk 8. osztályos tanulói 2015. október 6-án rendhagyó történelemórán vettek részt a Balassi Bálint Megyei Könyvtárban.
Gusztiné dr. Toronyi Judit, a Magyar Nemzeti Levéltár Nógrád Megyei Levéltárának igazgatója érdekfeszítő előadást tartott az aradi tizenhárom vértanú hősies helytállásáról; új megvilágításba helyezte megyénk szabadságharcban való részvételét.
Egyperces néma főhajtással adóztunk a hősök tiszteletének, majd megtekintettük a kiállítást, amely október 22- ig várja a látogatóka
t.

-----------------------------------------------------------------------------------------

"Én is úgy vagyok már, mint az egyszeri palócz, aki azt mondta, hogy úgy elnézem ezt a kulacsot, azt gondoltam sonka, pedig hát sajt."
Palócság, néprajzi előadások- értékmegőrzés, értékközvetítés

A Sréter Ferenc Népfőiskolai Egyesület pályázati témahetet szervezett, amelyen iskolánk 8. osztályos tanulói is képviseltették magukat.
A találkozások során megismerkedhettünk a palóc konyha remekeivel: laskát, herőcét sütöttünk.  Izgalmas vetélkedőre is sor került, melyen összemérték tudásukat idősek és fiatalok. A felkészülés alapja Nagy Lajosné Bereczki Mária A föld mélyéből ébredő város c. könyve volt, verses formában tárva elénk Salgótarján születését.
Feladatlap, keresztrejtvény, dramatizálás, sőt mézeskalács díszítés várta a lelkes csapatokat. A jó hangulatú, tanulságos délután nem csak hasznos információkat tartogatott, hanem segítette a generációk együttélését is.

Gratulálunk a Hajnácska csapat tagjainak, akik a legjobb eredményt érték el!

Vous parlez français?

A pályaválasztási hajrá következő állomása a középiskolák bemutatkozása.
Október 8-án a Mikszáth Kálmán Líceum tanárai, diákjai vendégeskedtek intézményünkben.
Miért ajánljuk ezt az iskolát? Böngésszük csak a honlapot!
„A magyar-francia két tannyelvű tagozaton a magas szintű nyelvi képzésen túl olyan személyes és intézményes kapcsolatokat kívánnak biztosítani diákjaiknak, melyek a francia nyelvű kultúrkör értékeinek átélését és átvételét természetes igénnyé teszik.”
A közérdekű információk után rögtönzött nyelvóra következett, amelyen tanulóink aktívan vettek részt.

„MONDD, TE KIT VÁLASZTANÁL?”

2015. október 15-én a 8. osztály testközelből ismerkedett a középiskolás
gyakorlati képzések sokaságával.
A Szakmai piactérnek az Iparkamara adott otthont,
ezzel is segítve a pályaválasztás előtt álló fiatalok döntését.
A vállalkozó kedvű diákok beállhattak a pult mögé,
mint eladók; pincérként koktélt keverhettek.
Készültek zöldség-és gyümölcsdíszek,
a lányok leendő anyukaként örömmel foglalkoztak az élethű babákkal.
Lehetőség volt az öregségi szimulátor kipróbálására is:
az idősebb generáció iránti tolerancia erősítésének ez bizony egy remek módja.
Az érzékeny művészlelkek sem maradtak kínálat nélkül.
Még ezen a napon vendégül láttuk az egri
Eventus Üzleti, Művészeti Középiskola, Szakiskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény és Kollégium képviselőjét.
Aki kedvet érez a mozgókép-és animációkészítés iránt, itt a helye!

Emlékfutóverseny

Immáron 22. alkalommal rendezték meg az október 23-ai emlékfutást, amelyen természetesen iskolánk tanulói is részt vettek.

Képek a galériában