Ökoiskola lettünk - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Ökoiskola lettünk

Ökoiskola lettünk!

A minisztérium megbízásából az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) 2015-ben is kiírta az Ökoiskola pályázatot, melyre iskolánk is sikeresen pályázott Bobályné Zara Györgyi és Takácsné Megyeri Gabriella vezetésével.
Mit jelent az Ökoiskola cím? Azon iskolák munkájának magas szintű állami elismerése, amelyek átgondoltan, rendszerszerűen és mindennapi gyakorlatként foglalkoznak a fenntarthatóságra neveléssel, pl. a környezeti és egészségneveléssel, környezettudatos intézmény működtetésével.
Az ünnepélyes átadóra 2016 januárjában került sor, ahol Magyarné Földi Erika tagintézmény – vezető vette át az oklevelet.

Az intézményben Öko munkacsoport működik, melynek tagjai:

Magyarné Földi Erika - tagintézmény- vezető
Juhász Gyula – tagintézmény-vezető helyettes
Bobályné Zara Györgyi  – Öko csoport vezetője
Balázsné Cene Csilla – Osztályfőnöki Munkaközösség-vezető
Nyitrainé Király Ildikó – Alsós Munkacsoport- vezető
Bíró Szilvia – Felsős Munkacsoport-vezető
Judák Istvánné
Takácsné Megyeri Gabriella
Szentiványi Brigitta
Kuruczné Jászberényi Judit
Sándor Dóra
Hajdara Ferencné

Céljaink:

• Pedagógiai munkánkban kiemelt célunk a szemléletformálás, környezettudatosságra nevelés, megértetni tanulóinkkal a fogyasztás és a környezeti erőforrások kapcsolatát, a fenntarthatóság elvét a napi gyakorlatba beépítve.

• A környezetkímélő magatartás legyen meghatározó alapelv, egyéni és közösségi szinten egyaránt.

• Tanulóink kapcsolódjanak be a közvetlen és tágabb környeztük hagyományainak, értékeinek megőrzésébe, ápolásába.

• A fenntarthatóság jegyében kapcsolattartás a szülői házzal, a város önkormányzatával, gazdasági, társadalmi, és civil szervezetekkel.

• Az Örökös Ökoiskola cím megszerzése

Öko munkatervet a csoport vezetője készíti el, amely az intézmény éves munkatervének melléklete.
Kiemelt feladatunknak érezzük, hogy a diákokban kialakítsuk a környezet- és a természet szeretetét, formáljuk és megszilárdítsuk környezettudatos magatartásukat.