November - SÁI Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Hírmondó 2018/2019

Iskolai hírmondó - November

A Future Memory harmadik foglalkozására november 6-án került sor,
melynek témája a párválasztás volt.
Köszönjük az aktív közreműködést Ági néninek!

-----------------------------------------------------------------------------------------

A Future Memory 4. foglalkozásán egy képzeletbeli állat rajzolása, megelevenítése volt a fő feladat.
Jó hangulatban telt el ez a délután is
.

2018. november 14-én iskolánk énekkara meghívást kapott a
bátonyterenyei Ezüstfenyő Idősek otthonába.
Büszkeségeink ismét remekül helytálltak Oláhné Franczuz Erika vezetése mellett.
Mikor vége lett a fellépésnek, több kis kórustag megkérdezte, hogy miért sírtak a nénik és a bácsik, nem tetszettünk?
Nem ezért sírtak ...

Future Memory: Egy újabb fejezetéhez érkezett a programunk! November 20-án az első közös foglalkozásra került sor, melyben a gyerekeken kívül a szülők, pedagógusok, a programot segítő és támogató felnőttek vettek részt Horgas Judit és Pethes Gábor irányításával. Köszönjük mindenkinek az aktív és jó hangulatú délutánt és várunk mindenkit a legközelebbi foglalkozásunkon is!

„Nógrád megye, Te csodás!”
„Vár állott…”

A Gyermekekért Baráti Kör és a Magyar Pedagógiai Társaság Nógrádi Tagozata
ebben az évben is csatlakozott az élethosszig tartó tanulás programsorozatához.
A Petőfi Sándor Tagiskola hagyományos városismereti vetélkedőjét -
„Salgótarján, Te csodás!”- megyei szintre emelve vállalta,
hogy közreműködik egy játékos vetélkedő megszervezésében.
2018. november 23-án a Balassi Bálint Megyei Könyvtár megtelt
a nógrádi várak történelme és a lovagi életmód iránt érdeklődő gyerekekkel.

A petőfis diákokra kemény elméleti és gyakorlati kiképzés várt:
a nógrádi végvárak stratégiai fontosságának feltérképezése
udvarlóvers írása a szeretett hölgynek
vívólecke és pajzsegyensúlyozás
reneszánsz tánc bemutatása

A versenyzők a megérdemelt jutalmat a lovaggá ütés ceremóniája után vehették át.

A szervezők bíznak benne, hogy ezzel a rendezvénnyel új hagyomány teremtődik,
és az elkövetkező években az általános iskolások minél jobban megismerik
Nógrád megye történelmi, természeti és kulturális értékeit.

Mire fordítanál 100 óra kölcsön kapott időt?
Nem könnyű feladat, de a lányok a Future Memory foglalkozáson ügyesen megoldották!

Iskolánkban a november 27-én a Baglyasi Bázis Jelenlétház által szervezett
"Takarékoskodj!" című vetélkedőn három csapat mérte össze tudását.
Köszönjük Csépe Renáta a játékos, érdekes feladatokkal teli, jó hangulatú délutánt!
Lesz még folytatás!

2018. november 29-én Egészségnapot tartottunk az iskolánkban.
A gyerek részt vehettek sportfoglalkozáson a tornateremben, filmet nézhettek, a fizika terem "bütyköldévé" változott,

volt puzzle, tea-ház, ahol különböző teákat valamint gyümölcsöket kóstolhattak meg, de nagy kedvenc volt a gyógycukorka is.
A könyvtárban az egészséges életmóddal kapcsolatos tesztet tölthettek ki, vagy "agytornázhattak" a 10-es teremben. Végül a 9-es teremben mindenki ellenőriztethette a vérnyomását.