November - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

November

Hírmondó 2017/2018

Iskolai hírmondó - November

„Hiszek a költészet öncélúságában, …

… abban, hogy egy versnek, egy regénynek semmi más célja nincs, nem is lehet, mint hogy szép legyen.”

201
7. november 27-én zajlott iskolánkban a felső tagozatos tanulók vers-és prózamondó versenye.
Diákokból és tanárokból álló zsűri értékelte az elhangzott irodalmi alkotások előadásmódját.

A szöveghűség, hangsúlyozás, hangerő, tempó és artikuláció területei voltak a megfigyelés elsődleges szempontjai.
Jó tanács a következő tanévre a szavalni vágyóknak: Felkészüléskor figyeljünk arra is, hogy a választott mű megfeleljen életkorunknak, tükrözze személyiségünket.
A dobogós helyezettek márciusban, a Petőfi-napok záróünnepségén vehetik át oklevelüket.

I. Keszthelyi Klaudia 8. a
II. Aszódi Dzsesszika 7. b
III. Oláh Erika 8.a

osztályos tanulók

Minden szereplőnek gratulálunk!

-----------------------------------------------------------------------------------------

"Dobd a kosárra"

Minden évben megrendezésre kerül a Magyar Kosárlabda Szövetség által,
a sportág népszerűsítését célző Dobd a kosárra rendezvény, amelyene az iskolák 1. és 2. évfolyam tanulói vesznek rész.
Iskolánk a 3. helyezést érte el.

Látogatás a Balassi Bálint Megyei Könyvtárban
2017. november 30.

A 6. a osztály András napján-bár nagyon örült a hónak-, nem hóembert épített, hanem a megyei könyvtárat kereste föl.
Judit néni kalauzolta a diákokat a polcok között. Megismerkedtek a zenei részleggel, felkeresték a helyismereti gyűjteményt.
Lehetőségük nyílt a vakok és gyengénlátók részére üzembe helyezett nagyítógéppel olvasni, Braille-írást böngészni. Majd
százéves újságot „lapozgattak” mikrofilmen. Dér Zsuzsanna könyvtárossal a palóc vidék természeti és kulturális örökségéről beszélgettek. Pármunkában szakirodalmat kutattak; a megtalált könyvet a fülszöveg alapján ajánlották társaiknak.
A Mikkamakka Gyermekkönyvtárból érdeklődésüknek megfelelően kölcsönöztek is.
Reméljük, a diákok lelkesedése tartós marad, és hamarosan újabb könyvtári foglalkozást tervezhetünk.

„A könyvek azért vannak, hogy megtartsák magukban a tudást, mialatt mi a
fejünket valami jobbra használjuk....”
(Szent-Györgyi Albert)