November - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Hírmondó 2015/2016

Iskolai hírmondó - November

Mezei futóverseny

November 3-án került megrendezésre az a mezei futóverseny, amelyen iskolánk tanulói a következő eredményeket érték el:

II. korcsoport Horváth Balázs 4. helyezés
I. korcsoport Gagyi Mirella 11. helyezés
I. korcsoport Oláh István Benjamin 31. helyezés
I. korcsoport Rostás Rinaldó 35. helyezés
I. korcsoport Oláh Brendon 36. helyezés
II. korcsoport Lenkei Milán 23. helyezés
II. korcsoport Radics József 24. helyezés

-----------------------------------------------------------------------------------------

Grassroots Fesztivál

A Bozsik program keretén belül november 5-én, az I-II. korcsoport Grassroots Fesztiválon vettünk részt.

A hangulat nagyon jó volt, tanulóink kellemesen elfáradtak é s élményekkel térhettek haza.

Galéria

Legyél jó informált!

Napjaink egyik jelszava: „az információ hatalom.”
A 8. a osztályos tanulók az információszerzés fortélyait informatika órán és könyvtárhasználati foglalkozásokon mélyítették el.

Tudásukról a megyei könyvtárban rendezett vetélkedőn adtak számot 2015. november 13-án, a magyar nyelv napján.

A IV. helyezést elért csapat tagjai:

Berki Dzsenifer
Berki Veronika
Bérczesi Barbara
Lónárt Vanessza
Pásztor Noémi
Rusz Dávid

Gratulálunk a szép eredményhez!

Ifjú művészek és tehetségek esély órája vetélkedő

2015. 11. 19-én az Apolló Konferenciateremben vidám,
színes feladatokkal tarkított vetélkedőn mérkőzött meg néhány hetedik osztályos tanulónk:

Balogh Vince Dávid
Novák Barbara
Rafael Vanessza
Rátóti Vivien
Rozgonyi Veronika
Szabó Brigitta

Harmadik helyezettek lettek, ügyes szereplésükért a következő nyereményeket kapták:
oklevél, társasjáték, toll, karkötő és csokoládé.
Gratulálunk!

Kosárlabda bemutató

2015. november 18-án iskolánkba látogatott a városi Konecranes Salgótarjáni Kosárlabda Sportegyesület.
A program keretében diákjaink megcsodálhatták a közel 2 méteres játékosok színpompás játékát.
Zárásként az iskola kosárlabda csapata barátságos mérkőzést játszott az „Egyesület” játékosai ellen.

Óvónénik látogatása

Mint minden évben, 2015. november 18-án is meglátogatták iskolánk első osztályos tanulóit.
Idén a matematika illetve a magyar nyelv és irodalom órakon figyelhették meg a gyermekek képességeit.

"Dobd a kosárba"

2015. november 23-án „Dobd a kosárba” sorverseny jellegű „jamboree”-t rendeztek Balassagyarmaton,

ahol az 1-2 osztályos tanulóink is részt vettek.
Elért eredményünk: megyei VI. helyezés. Gratulálunk minden aktív „kis” diákunknak.

Fotók:

„A vers néma. Adj neki hangot! A vers a könyvben halott. Keltsd életre!”

2015. november 25-én rendeztük meg iskolánkban a vers-és prózamondó versenyt.
Rácz Kitti 5. a
Aszódi Dzsesszika 5. b
Bódi Dorottya 5. b
Szabó Barbara 6. a
Pápai Ramóna 6. a és
Berki Veronika 8. a
osztályos tanulók szereplése tette színvonalassá a délutánt.
A pedagógusok is vállalták a fellépést. Andersen-mesével és a kortárs költő, Varró Dániel versével igyekezték a tanulókat versolvasásra ösztönözni.

"Együtt sportol a család"

Ezzel a címmel hírdettük meg 2015. november 27-én játékos vetélkedőnket.
A sorversenyen anyukák, apukák, nagymamák és gyerekek közösen vettek részt.
A különböző ügyességi feladatok jó hangulatot teremtettek, az egész alsó tagozat megmozdult.
A verseny után zsíroskenyér partira vártuk a jelenlévő szülőket, felnőtteket.

Fotók:

2015. november 30-án meggyújtottuk az első adventi gyertyánkat.