Január - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Iskolai hírmondó - Január

Pályaválasztás 2017

2017. január 10-én városunk középiskoláinak képviselői adtak tájékoztatást
a 7. és 8. évfolyam tanulóinak és a szülőknek a tovább tanulási lehetőségekről.

-----------------------------------------------------------------------------------------

A Petőfi Tagiskola csapata a 2017. január 13-án megrendezésre került "Játékos Sportverseny" városi döntőjén 3. helyezést ért el. :)
Gratulálunk Nekik!! :)
A csapat tagjai: Rácz Csaba Géza, Bari Vanda, Novák Viktória, Radics József, Lenkei Milán, Tóth Nikoletta, Réti Henrietta, Réti Martin, Oláh Brendon, Lónárt Viktória, Rostás Rináldó, Danyi Dávid.

„SALGÓTARJÁN, TE CSODÁS!”

Mi mással tudna iskolánk tisztelegni Salgótarján 95. születésnapja előtt, minthogy megrendezi immár hagyománnyá vált városismereti vetélkedőjét.
Meghívásunkat a Dornyay Béla és az Arany János Tagiskola fogadta el.
A jó hangulatú délutánon a tanulók új információkkal gazdagodtak; a meglévő ismereteik pedig megerősítést nyertek a játékos feladatok elvégzése közben.

Mi várt a versenyzőkre?
- Mutassatok be egy salgótarjáni Prima Primissima- díjas alkotót!
- A Petőfis diákok még egy gömöri pásztortáncot is előadtak a Nógrád Táncegyüttes méltatása kapcsán.
- Készítsetek interjút Al Ghaoui Hesnával!
- „Miért nem követte szüleit az orvosi pályán?”
- Állóképben elevenítsétek meg a város egy köztéri szobrát!

A dornyaysok még a történelmi eseményt is igyekeztek „elmutogatni”
a December 8. emlékmű megjelenítésekor.

A motiváló háttérzene mi más lehetett volna, mint az SBTC- induló, valamint a salgóbányai születésű Zenthe Ferenc ihlette „ És akkor jött a Tenkes kapitánya…” kezdetű dal?

A vetélkedőt a Kacsics nemzetség csapata nyerte az Arany színeiben, a második a Dornyai Bányászok lett. A mezőnyt a házigazda Tarján törzs zárta.
A díjkiosztásra a Petőfi napokon kerül sor, amelyre külön meghívót küldünk a versenyzőknek.

Minden résztvevőnek szeretettel gratulálunk!

ÜVEGVÁROS-DIÁKSZEMMEL

A magyar kultúra napja alkalmából éltünk a Dornyay Béla Múzeum meghívásával, és ellátogattunk az Üvegvárosba. A kiállítás a salgótarjáni öblösüveggyár 193 éves múltját eleveníti meg.
A kiállított üvegtárgyak, az interaktív játékok, oktatófilmek segítségével kézzelfoghatóvá vált az 5. a osztályos tanulók számára egy mára már letűnt világ.
A tárlatvezetést üvegfestés tette teljessé.

Köszönjük Bibók Beáta múzeumpedagógusnak az új élményeket!