Január - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Hírmondó 2015/2016

Iskolai hírmondó - Január

Pályaválasztási tanácsadás

2016. január 6-án pályaválasztási tanácsadásra került sor az intézményünkben.
Iskolánk tanulói és szüleik számára a városi középiskolák megbizottjai adtak felvilágosítást a továbbtanulási lehetőgekről.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Alsós vers és prózamondó verseny

2016. jaunár 20-án rendeztük meg alsó tagaozatos diákjaink számára a vers és prózamondó versenyt

A MAGYAR KULTÚRA NAPJA

Iskolánk ebben az évben is megemlékezett a Himnusz születéséről.
A 8. a osztályos tanulók rádiós műsora felhívta a figyelmet hagyományainkra, gyökereinkre. Az elhangzott versek erősítették  a nemzeti tudatot; felmutatták a múltunkat idéző szellemi örökségünket. Segítettek, hogy észrevegyük a mai kor alkotó értékeit.

„Magyarnak lenni: tudod mit jelent?
Magasba vágyva, tengni egyre - lent;
Mosolyogva, mint a méla őszi táj,
Nem panaszolni senkinek, mi fáj; (…)”

(Sajó Sándor)

Csatlakoztunk az „Együtt szaval a nemzet” országos kezdeményezéshez is.
Múzeumbarát iskola lévén nem hagyhattuk ki a Dornyai Béla Múzeum kínálatát sem. A Glóbusz-Balázs János művészi világa című kiállítás megtekintése után Boros Ágnes múzeumpedagógus irányításával a 8.-os diákok képverseket rajzoltak. A ihlet és a lelkesedés még másnap is kitartott, így a már tanult nyugatos költők verseihez is készültek ilyen jellegű alkotások.

Koszorúzás

2016. január 27-én Salgótarján várossá nyilványításának 94. évfordulója alkalmából mi is elhelyeztük
a Kohász művelődési ház falán koszorúnkat.

„SALGÓTARJÁN, TE CSODÁS!”

Városismereti vetélkedőnk január 27-én zajlott. Az Arany János és a Kodály Zoltán Tagiskola fogadta el a meghívásunkat.
Nem bánták meg: élményekben és információban gazdag délután részesei lehettek.
A meghívott vendég, Nagy Lajosné Bereczki Mária tanító- és írónő segítette a zsűri munkáját.
Könyve, A föld mélyéből ébredő város nyomán megelevenedett „kenyeretlen Tarján” múltja.
A Somoskő, a Palócok és az Acélgyár csapat versengett egymással.
A felkészülés során megszerzett tudásukat változatos interaktív feladatok megoldásával bizonyították: idézetek felismerése, régi városképek azonosítása, rovásírás megfejtése.
A hangulatot a bányász- és az SBTC - induló tette teljessé.
Az első helyet a kodályos Acélgyár szerezte meg, a második helyen az aranyos Palócok és a petőfis Somoskő osztozott.
A díjátadásra a március 15-i ünnepségen, a Petőfi napok keretében kerül sor.

Gratulálunk a résztvevőknek, köszönjük a felkészítő pedagógusok munkáját!
Jövőre találkozunk!