Iskolagaléria története - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Iskolagaléria története

Petőfi tehetségei

Az Iskolagaléria története

Galériánk 1996-tól működik, majd 1998-tól megújulva folyamatosan szépíti környezetünket és nyújt tanulóinknak élményszerű esztétikai nevelést.
Iskolák felső folyosója nagyszerű lehetőséget kínált a „kiállító terem” létrehozására.

Évente 5-6 kiállítást rendezünk.
Néhány név a palettáról: Kalocsai Enikő, Gyüre Nándor, Radics Szilveszter, Milcsevics Judit és Losonczy Ildikó festőművészek, Kele Szabó Ágnes, Katona Mária, Kotrocz Gabriella, Huszár Norbert és Földi Gergely művésztanárok, P. Tóth László, Varga István, Buda László és Gecse Lászlóné fotográfusok, Szabó Noémi és Molnár Péter szobrászművészek.
A megnyitók az iskola legszebb, s talán a legsokoldalúbb élményforrásai. Dalok, versek, festmények, szép gondolatok teszik különösen emlékezetesé a perceket.
2015. március 12-én, a PETŐFI NAPOK záró rendezvényén iskolánk volt diákjainak kiállítását nyitottuk meg
.