Írj örömmel! füzet - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Írj örömmel! füzet

Készségfejlesztő program

Írj örömmel! – képességfejlesztő füzet leírása

A készségfejlesztő kiadvány az Írj szebben! füzet módszerei alapján készült egy nagyobb iskolai korosztály számára.
Módszertanában az Írj szebben! - füzetet követi, vagyis az írásproblémák egyik fontos háttértényezőjének: a szem-, kéz- és beszédkoordináció zavarának fejlesztési módszertanára alapoz.
Ritmikára felépített írásgyakorlatokkal segíti a grafikus mozgások összerendezését és a tetszetős egyéni írásmód kialakítását.
Fokozatosan juttatja el a tanulót a legkeskenyebb vonalközbe, amit az iskolában használnia kell.
A szerialitás fejlesztő hatására épít, betű-differenciálásokra törekszik, ezáltal az olvasási készség megerősítését is szolgálja.
Tapasztalatok alapján hozzájárul a koncentráltabb figyelem kialakításához. Hatékony segédeszközként fejlesztési és korrekciós célokat egyaránt szolgál.

Néhány fotó a füzetről