rarend

Alap dokumentumok

etlap

Vándorcirkusz

2021. február 8-án az 5. a osztályos tanulók online múzeumpedagógiai foglalkozáson vettek részt a Budapest Galéria szervezésében.
A vonal túlsó végén Szabics Ágnes tanárnő várt bennünket egy izgalmas történettel:

Harminc évvel ezelőtt egy vándorcirkusz bűvésze nem csak nyulakat varázsolt elő a kabátujjából, vagy galambbá változtatta zsebkendőjét, hanem gyönyörűen fénylő, pörgő tárgyakkal szórakoztatta a közönséget. Mikor a bűvész megöregedett és átadta a helyét egy fiatal bűvészinasnak, ezekre a forgó szerkezetekre nem volt szükség, így a cirkusz nem vitte magával a csillogó varázstárgyakat.
Vajon mi történt ezekkel a tárgyakkal? A foglalkozás végére a gyerekek érdekes illusztrációkat készítettek használaton kívüli CD-lemezekre- az újrahasznosítás remek formája!-, és sikerült feltámasztani a beporosodott, elfelejtett szerkentyűket.

Iskolánkban Covid-19 vírussal fertőzött személyek száma:

3 fő pedagógus