etlap

tanev

palyazatok

Mit rejt a múzeum bőröndje?

Készült: 2019. december 17. kedd

A Múzeumbarát iskola cím elnyerése nem csak érdem, kötelezettséggel is jár.

A KultúrBónusz program segítséget nyújt, hogy azok az iskolák is részt vehessenek múzeumpedagógiai foglalkozáson, ahol a hátrányos helyzetű gyerekek magas létszáma nem teszi lehetővé ennek finanszírozását.

Luca napján a hajdúszoboszlói Báthori István Múzeum látogatott el intézményünkbe. (A múzeumok külső helyszínen megtartott foglalkozásait nevezzük bőröndmúzeumnak.) A 4. a osztályosok egy hamisítatlan hortobágyi vásárba látogattak, a 8.-osok pedig a 70-es, 80-as évek retró hangulatával ismerkedtek. Részesei lehettek Gagarin űrutazásának; őrsi naplókat lapozgattak; otthonkába öltözve cekkerrel pózoltak.

A foglalkozás a jó hangulat mellett komoly háttér információval is szolgált a történelem tananyaghoz, amelyet bizonyára könnyebben sajátítanak el a tanulók ilyen élményekkel a hátuk mögött.