etlap

palyazatok

Régi idők új focija

Készült: 2019. október 15. kedd

Élő történelem-Sportélet az acélgyári kolónián.

Szabó János zagyvarónai lokálpatrióta szívén viseli települése múltjának felkutatását, megőrzését. A továbbhagyományozni kívánt tradíciók közül Salgótarján sportélete áll igazán közel a szívéhez.
2019. október 14-én az acélgyári kolónia sportmúltjáról tartott izgalmas előadást a Múzeumok Őszi Fesztiválja programsorozat keretén belül. Jani bácsit régi jó ismerősként üdvözölhettük, hiszen már járt iskolánkban. Ő volt a „Salgótarján, Te csodás!" városismereti vetélkedőnk zsűrijének elnöke. Most sem okozott csalódást: felelevenítette a cserkész-és leventemozgalmat, lelkesedéssel mesélt a tarjáni atléták, focisták, sífutók sikereiről, az Acélgyár által támogatott sportegyesületek virágzásáról. A 8. osztályos diákok korabeli dokumentumokat lapozgattak, csapatzászlókat fényképeztek. Örömmel fedezték föl a Nógrád-Hont c. újság 1929. novemberi számát, amely iskolánk e hónap 5-én történt átadásáról is tudósított.
Szívből reméljük, hogy városunk sportjának nem csak múltja volt, jövője is lesz.