contact

palyazatok

Énekkar

Készült: 2019. október 16. szerda

Szerdánként van énekkar a 6-7. órában, tehát 13:00-14:40 között, a 9-es teremben.

2013 óta sikeresen vezeti az iskola kórusát Oláhné Franczuz Erika, illetve a színjátszó csoportot is. A Petőfibe járó tanuló ifjúság tradíciójává vált a Farsangi bálokon a 8. osztályosok által előadott farsangi nyitótánc, amely általában műfaját tekintve angol vagy bécsi keringő.

A gyerekeket pozitív élményekhez jutnak a fellépések, előadások alatt. A szülőket is próbáljuk motiválni azáltal, hogy elhívjuk őket a diákok által létrehozott kisműsorokra, illetve meghívjuk az iskolai programokra.

Remélhetőleg a jövőben is megmarad a tanulóink lelkesedése, kitartása, a színjátszás, a színdarabok, valamint a művészet iránti szeretetük, hogy kicsit motiváltabb, kitartóbb, kulturáltabb felnőttekké váljanak ezáltal.

Madách Imre szavait idézzük befejezésként:

„Ember, küzdve küzdj, és bízva bízzál!”