Február - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Hírmondó 2016/2017

Iskolai hírmondó - Február

"Szerelem posta" Valentin napon

-----------------------------------------------------------------------------------------

"MINT A MÓKUS FENN A FÁN, AZ ÚTTÖRŐ OLY VIDÁM…”

A Dornyay Béla Múzeumban március végéig látható az 56-os forradalom-és szabadságharc 60. évfordulójára emlékező kiállítás. Ehhez kapcsolódó múzeumpedagógiai foglalkozáson vett részt az 5. a osztály február 14-én.
Nem a szigorúan vett történelmi tények álltak a középpontban, hanem ennek az időszaknak a közösségi élete. A tanulók őrsökbe szerveződtek: elkészültek az alapító okiratok, harsogtak a csatakiáltások, indulók.
Lehet, hogy a pedagógusok jobban élvezték a gyermekkorukat felidéző pillanatokat, mint a tanulók?

Farsang 2017

Februrár 17-én megtartottuk a hagyományos farsangi ünnepet, melyre az osztályok változatos műsorral készültek és iskolánk énekkara is fellépett.