Február - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Iskolai hírmondó - Február

Farsang

Idén is, mint minden évben február 5-én farsanggal indítottuk a hónapot,
melyen a jó kedv és a jelmezek sokasága garantált volt.

-----------------------------------------------------------------------------------------

2016. 02. 10.-én került sor a sajátos nevelési igényű tanulók szépíró versenyének megyei fordulójára.
A második korcsoport győztese, immáron 2. alkalommal iskolánk 3. b osztályos tanulója: Radics Viktória lett.
Felkészítő tanára: Kiss-Simonné Pál Mária /Marica néni/. Viki április hónapban az országos fordulón Budapesten képviselheti iskolánkat.
Mivel már nem először vesz részt ezen a rangos versenyen, kellő rutinja van ahhoz, hogy szép eredmény tulajdonosaként térjen haza.
Ehhez kívánunk alapos felkészülést és eredményes szereplést!

„DE NEHÉZ AZ ISKOLATÁSKA!”

A századforduló diákja nem rendelkezett digitális kompetenciával, mégis megtanult írni-olvasni.
Tablet helyett plajbászt, pennát hordott magával; képernyő helyett a palatábláját böngészte.
Star Wars- borítójú spirálfüzet híján a tanító által feldarabolt árkusra rótta első betűit.

Nem kapkodott az okostelefon után, ha ki kellett valamit számolnia, a műveletet abakuszon végezte el.
A 8. a osztály- múzeumbarát iskola tanulóihoz méltóan- ismét felkereste a Dornyai Béla Múzeumot, ahol megismerkedhetett a valamikori diákélet mindennapjaival.