December - SÁIK Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

Hírmondó 2016/2017

Iskolai hírmondó - December

Adventi készülődés

December 2-án az 5. a és a 7. a osztály ünnepre váró tanulói az Iparkamarába látogattak,

ahol az adventi sokadalomban válogattak a kézművesek míves portékái között.
Ők maguk is kisinasokká válhattak, amikor Dénes bácsi-országosan elismert

lószerszámkészítő mester- segítségével bőrkarkötőt készítettek karácsonyi ajándékként.

-----------------------------------------------------------------------------------------

2. Adventi gyertyagyújtás

2016. december 5-én meggyújtottuk az második adventi gyertyát is.

3. Adventi gyertyagyújtás

2016. december 12-én meggyújtottuk a hamadik adventi gyertyát is Márti néni és csapatával.

4. Adventi gyertyagyújtás

2016. december 19-én meggyújtottuk a negyedik adventi gyertyát is, szintén Márti néni és csapatának közremüködésével.

„Csillagszóró, gyertyafény
Ég a fenyő ünnepén „

Az adventi hetek, a karácsonyvárás egyik legjelentősebb ünnepi időszakunk az év során.
Decemberben többet foglalkozunk a szeretettel, a családdal, az otthon melegével, népszokásokkal, hagyományokkal.

Fontosabbá válnak azok a dolgok, amelyek mellett a szürke hétköznapokon átsiklunk rohanó életmódunk miatt, de bizony minden nap gondolnunk kellene rá.
Az 4. adventi gyertya meggyújtása után meghitt karácsonyi hangulatot varázsoltak a 4. és a 8. évfolyamos diákjaink a Szeretet délelőttön. Alsós tanulóink betlehemi történetet mutattak be, a nagyok pedig a szeretet lángját adták át műsorukkal.