A program leírása - SÁI Petőfi Sándor Tagiskolája honlapja

A program leírása

Készségfejlesztő program

Az „Írj szebben!” és „Írj helyesen!” – kiadványok az írástanítás sokoldalú, részképességek szintjén történő megsegítését szolgálják. A füzetek módszertanát a SÁI Petőfi Sándor Tagiskolában dolgoztam ki, megtapasztalván a tanulók súlyos írásnehézségeit. Osztályszintű kipróbálásuk a 2016/17-es tanévben az 1. és 2. évfolyamokon megtörtént.
Az eszközök fejlesztő hatása mérésekkel is bizonyítást nyert. Hiánypótló értékét magasabb szakmai körökben is elismerik. Országos terjesztését 2017 júniusában indítottuk Facebook oldalon /”Írj szebben, helyesen - gyógypedagógiai módszertan”/, ami idővel interaktív szakmódszertani oldallá alakult. 2017 szeptemberében a „POK Tanévnyitó szakmai napokon” is megtörtént a füzetek bemutatása.  Jelenleg elsőseink, másodikosaink írásfejlesztése a füzetek és a hozzájuk kapcsolódó módszertan segítségével történik.